Diyarbakır'daki terör saldırıları

Diyarbakır'daki terör saldırıları
Diyarbakır'daki terör saldırıları
- DTSO Başkanı Sayar: - "Sayın Başbakan Davutoğlu'na yaşadığımız sıkıntıyı, tespit ve önerilerimizi aktarmak istiyoruz"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır İş Konseyi Platformunca, son dönemde terör saldırıları nedeniyle girişimci ve esnafın yaşadığı sıkıntının iletilmesi amacıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan randevu talebinde bulunuldu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son aylarda Sur ilçesi başta olmak üzere yaşanan olaylar nedeniyle il genelindeki esnaf ve girişimcilerin zor günler geçirdiğini söyledi.

Esnaf ve girişimciler için durumun giderek daha da kötüleştiğini ifade eden Sayar, aralarında Diyarbakır Ticaret Borsası ile Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin de yer aldığı 22 sivil toplum kuruluşundan oluşan Diyarbakır İş Konseyi Platformu adına Başbakan Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'dan randevu talep ettiklerini belirtti.

Sayar, taleplerinin kabulü halinde gerçekleştirecekleri görüşmelerde yaşanan sürecin il ekonomisine verdiği hasarı dile getireceklerini kaydederek, "Sayın Başbakan Davutoğlu'na yaşadığımız sıkıntıyı, tespit ve önerilerimizi aktarmak istiyoruz" dedi.