Diyarbakır'daki terör saldırısı

Diyarbakır'daki terör saldırısı
Diyarbakır'daki terör saldırısı
- Silvan ilçesinde teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit düşen polis memuru Demir'in cenazesi, memleketi Konya'ya uğurlandı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan polis memuru Arif Demir'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Konya'ya gönderildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki törende, hastane morgundan getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, arkadaşlarının omuzlarında katafalka konuldu, dua edildi. 

İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, törende yaptığı konuşmada, şehit Demir'in Silvan'da yolu trafiğe kapatarak ateşe veren, halkın seyahat özgürlüğünü engelleyen, can ve mal güvenliğine zarar veren hainlerle müdahale sırasında terör örgütü mensuplarının kalleşçe roketle saldırması sonucu şehit düştüğünü söyledi.

"Uğrunda can verdiğimiz kutsal değerlerimiz, bu millet, devlet ve vatan inanıyorum ki sonsuza kadar baki kalacaktır. Dün bu kutsal değerler uğruna milletimizin huzuru ve refahı için hiç düşünmeden canını feda eden Demir kardeşimiz al bayrağımıza sarılı şekilde en yüksek mertebeye erişmiştir" diyen Taşdan, saldırıda yaralanan polis memuruna da acil şifalar diledi.

Törende, şehidin annesi Saliha ve babası Ramazan Demir gözyaşı döktü.

Daha sonra mesai arkadaşlarınca tekbirler eşliğinde katafalktan alınarak ambulansa konulan Demir'in cenazesi, uçakla memleketi Konya'ya uğurlandı.

Törene, Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.