Dört engelli çocuğuna "bebek" gibi bakıyor

Dört engelli çocuğuna "bebek" gibi bakıyor
Dört engelli çocuğuna "bebek" gibi bakıyor
MARDİN (AA) - Mardin'in Derik ilçesinde 6 çocuk annesi 45 yaşındaki Valide Saz, 4 engelli çocuğuna bebek gibi bakıyor. Anne Saz, doğuştan...

MARDİN (AA) - Mardin'in Derik ilçesinde 6  çocuk annesi 45 yaşındaki Valide Saz, 4 engelli çocuğuna bebek gibi bakıyor. 

Anne Saz, doğuştan engelli çocukları Melek (17), Diyar (11), Adem (7) ve Hava 'ya (4) fedakarca baktığını, bütün bakımlarını severek yaptığını belirtti. Çocuklarının başı ucundan bir an olsun ayrılmayan anne, bakıcı maaşıyla geçimlerini sağladıklarını söyledi. 

Çocuklarının tedavisi için destek isteyen Saz, her anne gibi çocuklarının sağlıklı ve mutlu olmasını istediğini ifade etti. 

Çocuklarına bir bebeğe bakar gibi baktığını anlatan Saz, şöyle konuştu:

"Çocuklarımı mutlu etmek, kendi sağlığımdan daha önemli. Onlar benim yaşam kaynağım. Yavrularım benim yaşamımın bir parçası. Diğer çocuklarımın desteği ile yemeklerini yediriyorum, banyolarını yaptırıyorum ve giysilerini giydiriyorum. Çocuklarıma hiçbir zaman of demeden, hiç sızlanmadan ve büyük bir mutlulukla bakıyorum. Acıları aşmak kolay değil, bütün engelli annelerine şunu söylemek istiyorum; çocuklarınıza sevgi ve değer verin."

Saz, kızı Melek'i arkadaşları tarafından alay edildiği ve hor görüldüğü için okula göndermediğini vurguladı.

Çocuklarının güneşe dayanamadığını, ağızlarında diş bulunmadığını ve terleyemediklerini aktaran Saz, eşine iş ya da çocuklarının tedavisine destek istediğini dile getirdi. "Ben yaşadığı sürece çocuklarıma bakarım" diyen Saz, ölürse çocuklarının da ortada kalmasından endişe ettiğine dikkati çekti.

Baba Muharem Saz ise şoförlük yaparak ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığını, sefere çıktığında günlerce eve gelmediğini ve aklının çocuklarında kaldığını belirtti. Çocuklarını doktor doktor dolaştırdığına vurgu yapan Saz, hastalıklarına henüz teşhis konulamadığını öne sürdü.

Engelli çocuklar da sağlıklarına kavuşacakları günleri hasretle beklediklerini bildirdi.


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Çocuk

  ,

  Yaşam

  ,

  Hava

  ,

  Melek

  ,

  ,

  zaman

  ,

  engelli