DÜ'de görme engelli öğrenciler için sesli kütüphane

DÜ'de görme engelli öğrenciler için sesli kütüphane
DÜ'de görme engelli öğrenciler için sesli kütüphane
DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi'nde görme engelli öğrencilerin akademik hayatlarını desteklemek amacıyla ders kitapları sesli kitap haline...

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi'nde görme engelli öğrencilerin akademik hayatlarını desteklemek amacıyla ders kitapları sesli kitap haline getirildi.

Yaklaşık 6 ay süren çalışma ile Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi'ndeki gönüllü öğrencileri tarafından, ders kitaplarının sesli kitap haline getirildi.

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Eğitim Fakültesi olarak engelli öğrencilerin her zaman yanında olduklarını bildirdi.

Eğitim fakültesi öğrencilerinin sadece eğitim öğretimde değil sosyal alanda da iyi bir öğretmen olmaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Yücel, şöyle dedi:

"Öğretmenler toplumun içinde olmalı, bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel hayatına katılmalı, katkı sağlamalı ve yönlendirmelidir. Öğretmen kendini toplumdan soyutlayamaz."

Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Reyhan Gül Güven ise bu kütüphane sayesinde görme engelli öğrencilerin derslerinde daha başarılı olacağını ifade etti.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Öğretmen

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  engelli

  ,

  ders