DÜ'de "İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri

DÜ'de "İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri
DÜ'de "İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri
- Dicle Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından çalışanlara "İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri verildi.

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından çalışanlara "İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri verildi.

Kongre merkezinde gerçekleşen seminerde konuşan İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörlüğünden Medine Çiçek Girgin, çalışanlara, iş güvenliği uygulamaları kapsamında neler yapıldığını anlattı.

Girgin, yapılan düzenleme ile iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenleneceğini belirtti.

Verilen eğitimlerin amacının çalışanları korumak ve işletmenin güvenliğini sağlamak olduğunu dile getiren Girgin, şöyle konuştu:

"Bir işin yapılmasında mutlaka riskler vardır. Bu riskler karşısında nasıl bir tavır sergilenmelidir, işçinin olacak olaylara ilişkin genel ön yargılarının ve yanlışlarının giderilmesi bu bilgilendirme toplantılarımızın amacını oluşturmaktadır."

Eğitim semineri, sorulan soruların cevaplanması ile son buldu.

Seminere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Genel Sekreter Mustafa Tuna, fakülte dekanları, fakülte sekreterleri ve çeşitli birimlerde görev yapan personeller katıldı.


  ETİKETLER:

  Çiçek

  ,

  Kongre

  ,

  fakülte

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  güvenlik