DÜ'de jinekolojik laparoskopi kursu

DÜ'de jinekolojik laparoskopi kursu
DÜ'de jinekolojik laparoskopi kursu
- Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) jinekolojik laparoskopi kursu düzenlendi.

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) jinekolojik laparoskopi kursu düzenlendi.

DÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Jinekolojik Endoskopi Derneği ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği tarafından 13 Mart tarihinde başlayan eğitim devam ediyor.

Eğitim programı kapsamında Türkiye 'den Dr. Fatih Şendağ, İtalya'dan Fabio Ghezzi ve Hindistan'dan Dr. Shailesh Puntambaker jinekolojik laparoskopi ile ilgili teorik ve pratik dersler veriyor.

Eğitim programı ile ilgili AA Muhabirine konuşan DÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talip Gül, son yıllarda operasyonlar kapalı olarak yapılmaya başlandığını belirterek, kendilerinin kliniklerinde kapalı operasyonlara ağırlık verdiklerini ifade etti.

Gül, Üniversite ve Eğitim araştırma hastanelerinde bu yoğunlukta bilimsel toplantı ve eğitim programları yapılmadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Haziran ayı sonuna kadar 6 toplantı programlanmış durumda kliniğimizdeki bu eğitimi çevre illerdeki diğer uzmanların bu konudaki eğitimlerini desteklemek için düzenliyoruz. Türkiye'deki üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde bu yoğunlukta bilimsel toplantı ve eğitim programları yapılmadığını da söylemek mümkün."