Engelliler, açılan kursla meslek sahibi oldu

Engelliler, açılan kursla meslek sahibi oldu
Engelliler, açılan kursla meslek sahibi oldu
- Diyarbakır'da engellilerin meslek edinmeleri açılan kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler meslek sahibi oldu.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi'nde, engellilerin meslek edinmeleri açılan kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler meslek sahibi oldu.

Merkezde verilen takı-tasarım kursunu tamamlayan 6 kursiyer, yaptıkları takı ve nikah şekerleriyle aile bütçelerine katkı sunuyor.

Kayapınar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan ve meclis üyelerinin takı ve nikah şekeri tasarlayan kursiyerleri ziyaret ettiği belirtildi.

Ziyaret sırasında konuşan Arşimet, Belediye olarak kurslara katılanların meslek sahibi olmasının aracı olmanın kendileri için büyük bir sevinç olduğunu söyledi.

Arşimet, şunları söyledi:

"Arkadaşlarımız kursları başarıyla tamamlayıp aile bütçelerine katkı sunuyorlar. Kendileri için nikah salonumuzda stant açarak nikah şekerlerinin satışında kolaylık sağlayacağız. Önemli olan engelli zihniyetlerin yarattığı engelleri ortadan kaldırmak ve yaşamı her kes için daya güzel yapmak için çalışmalarımız her zaman önceliğimiz olacaktır."