Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Mardin Valisi Koçak, hafta dolayısıyla mesaj yayınladı

MARDİN (AA) - Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Koçak, mesajında, sosyal hayatta engellilere sağlanan imkan ve kolaylıkların bir toplumun gelişmişlik düzeyi ile insana verilen değerin belirgin göstergesi olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik atılan adımların, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin rol oynadığını kaydeden Koçak, her sağlam bireyin engelli adayı olduğu bilinciyle hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.

Dezavantajlı gruplar içerisinde öncelikli durumda olan engelli vatandaşların sorunlarını, yapılacak pozitif ayrımcılık türü desteklerle en aza indirgenmeye çalışılmasının gerektiğinin altını çizen Koçak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Engelli vatandaşlarına sahip çıkmayan, her bireyin bir engelli adayı olduğu bilincini taşımayan ve bu duyarlılığı kazanmamış toplumların uzun süre yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle bu haftayı gönüllerinde ve zihinlerinde engel taşıyan insanların bu engellerinden kurtulmaları için bir fırsat olmasını temenni ediyor, engelli kardeşlerimizin bundan sonraki hayatlarında engellerinin ortadan kalktığı bir toplumda mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini temenni ediyorum."


  ETİKETLER:

  Yaşam

  ,

  Fırsat

  ,

  toplum

  ,

  sosyal

  ,

  engelli