Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk'u ziyaret etti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk'u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Uncu, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15'inin engelli olduğunu, Türkiye'de engelli sayısının ise 8.5 milyonu aştığını ve Türkiye'nin çok ciddi engelli nüfusa sahip bir ülke konumunda olduğunu belirtti.

AK Parti hükümetlerinin de bunu gözardı etmediğini ve engelli vatandaşlara her türlü hak ve imkanları seferber ettiğini vurgulayan Uncu, şöyle dedi:

"Geçmişte engelli vatandaşlarımıza kendi yakınları bile bakmazken, şu anda AK Parti 'nin öne sürmüş olduğu politikalar sayesinde engellilerimiz Cumhuriyet tarihinden AK Parti'nin kuruluşuna kadar hiç sahip olmadıkları haklara sahip olmuşlardır. Kendileri her ay maaş aldığı gibi bakıcıları da her ay belirli bir miktar maaş almaktadır. Kamu kurum ve kurumlarında bütün öncelikli haklar kendilerine ayrılmıştır. Meclis ve kamu kurumlarında engelli vatandaşlarımız için her dönem kontenjanlar ayrılmıştır. Bizler hiçbir zaman engelli vatandaşlarımızı engel olarak görmedik. Bilakis hiçbir engeli olmayandan daha çok onlara imkan olmaya çalıştık."

Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk ise, AK Parti'nin 13 yıldır engelliler için her türlü imkanı sağladığını belirtti.

Anuk, "Kendimize olan güvenimiz arttı. Toplum içerisinde itilen, ikinci sınıf vatandaş olarak lanse ediliyor iken, AK Parti bizleri meclise kadar taşıdı. Bu da gurur vericidir" şeklinde konuştu.