Ensarioğlu ve Anlı kentin sorunları için bir araya geldi

Ensarioğlu ve Anlı kentin sorunları için bir araya geldi
Ensarioğlu ve Anlı kentin sorunları için bir araya geldi
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), kentin sorunlarının ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi.AK Parti...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), kentin sorunlarının ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi.

AK Parti Milletvekili Galip Ensarioğlu ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı'nın yer aldığı toplantıda kentin sorunları görüşüldü.

Dernek binasında gerçekleşen toplantıya, DİSİAD Başkanı Burç Baysal ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

Ensarioğlu, yaptığı konuşmada, DİSİAD'ın kentin meselelerini analiz eden en sağlıklı kuruluşlardan biri olduğunu söyledi.

Bunun için DİSİAD ile zaman zaman bir araya geldiklerini belirten Ensarioğlu, şöyle konuştu:

"Şehrin sorunlarını, beklentilerini ve varsa eleştirilerini alırız. Bu bizim için yol gösterici olur. Hem yerelde neler yapacağız, hem de bizden beklentiler nelerdir öğreneceğiz. Bizden ne yapmamızı bekliyorlar veya bundan sonra neler yapmamız gerektiğini tartışacağız. Bu konuları görüşmek için biraraya geldik."

Anlı ise kent gelişmesi için daha fazla bir araya gelinmesi gerektiğini vurgulayarak, "Gelişim konusunda daha fazla tartışmalıyız. Diyalog ve müzakere sorunların temel çözümüdür. Bu anlamda bir araya geldik" dedi. 

DİSİAD Başkanı Burç Baysal da, kentin önemli iki değerini bir araya getirdiklerini ve kentin sorunlarını, ele almak için burada toplandıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından, toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti.