Ergani 'de karne sevinci

Ergani 'de karne sevinci
Ergani 'de karne sevinci
- Ergani ilçesinde, yarıyıl tatili dolayısıyla 35 bin 648 öğrenci karne sevinci yaşadı.

DİYARBAKIR (AA) - Ergani ilçesinde, yarıyıl tatili dolayısıyla 35 bin 648 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Cahit Sıtkı Tarancı İlkokulu'nda düzenlenen törende konuşan Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz, öğrencilerden tatilde dinlenmelerini ve sosyal faaliyetlerin içinde yer alamalarını tavsiye etti.

Öğrencilerden kitap okuma alışkanlığını kazanmaları için bol bol kitap okumalarını isteyen Yonsuz, şöyle konuştu:

"Kendinizi sosyal anlamda geliştirecek etkinliklerden hiç uzak kalmayın. Fırsatınız varsa kitap okuyun. Çünkü okuma alışkanlığımız ülke olarak fazla değil. Kişi başına okunan kitap sayısı oldukça az. Bu yaşlarda bu alışkanlığı edinebilirsek gelecekte daha hazır birey olarak kendinizi geliştirmiş olursunuz. Ergani'de eğitim kalitesini daha üst noktalara taşımak için çalışıyoruz. Çalışmalarımız artarak devam edecek. Eğitimde özellikle başarıyı üst noktalara taşıyabilmek bakımından en önemli unsurlardan birisi de okulların fiziki durumu yani derslik sayısı ve derslikteki öğrenci sayısıdır. Son 2 yıl içinde 186 dersliğin ihalesini yaptık. İnşaatların önemli kısmını tamamladık. Bir kısmı da devam ediyor."

Ergani  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey ise, anasınıfında 2 bin 372, ilkokulda 13 bin 965, ortaokulda 10 bin 248 ve lisede 9 bin 63 olmak üzere toplam 35 bin 648 öğrencinin karne sevinci yaşadığını söyledi.

Törenin sonunda okul birincilerine karnelerini dağıtan Yonsuz, öğrencilere hatıra fotoğrafı çekti ve çeşitli hediyeler verdi.