Ergani Gençlerbirliğispor'un şampiyonluk hedefi

Ergani Gençlerbirliğispor'un şampiyonluk hedefi
Ergani Gençlerbirliğispor'un şampiyonluk hedefi
- Diyarbakır Deplasmanlı 1. Amatör Küme Futbol Ligi'nde mücadele eden Ergani Gençlerbirliğispor Teknik Direktörü Mehmet Kanat, özlemini çektikleri şampiyonluğa mücadele, özveri ve sabırla ulaşacaklarını söyledi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Deplasmanlı 1. Amatör Küme Futbol Ligi'nde mücadele eden Ergani Gençlerbirliğispor Teknik Direktörü Mehmet Kanat, özlemini çektikleri şampiyonluğa mücadele, özveri ve sabırla ulaşacaklarını söyledi.

Kanat, geçen sene U 15'te İl şampiyonu olduklarını, şu an devam eden Play Off maçlarında lider konumunda ve sezon sonu şampiyonu olduklarını belirtti.

Tek hedeflerinin sezonu şampiyon olarak tamamlamak olduğunu dile getiren Kanat, şöyle konuştu:

" Pazar günü oynayacağımız Seyrantepespor maçına mutlak galibiyet hedefiyle sahaya çıkacağız. Güçlü ekiplerden kurulu bir grupta mücadele ediyoruz. Bu nedenle dengeler her an değişebiliyor. Takım olarak iyi durumdayız. Sezon sonunda hedefimize ulaşabilmek için her maça ciddiyetle hazırlanıyoruz. Şampiyonluğa oynayan bir takımız. Sezon başından beri parolamız belli. Rakiplerimiz genelde savunma ağırlıklı olarak sahaya çıkıyorlar. Bir puana razı bir görünüm sergiliyorlar. Bu bizi biraz zorluyor. İleride daha çabuk, hızlı ve fazla futbolcu kullanarak bunu çözmeye çalışacağız. İkinci yarıya iyi bir başlangıç yaptık. Şampiyonluk mücadele, özveri, sabır gerektiriyor. Biz de, bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız."

Kanat, oynadıkları hiç bir maçın kolay olmadığını, sezon sonuna kadar ellerinden gelen mücadeleyi vermeleri gerektiğini kaydetti.

Kanat, "Oyuncularım galibiyetten başka bir şey düşünmüyor. Ligin ikinci yarısına, oynadığımız ilk 2 maçta 4 puan kazanarak iyi bir başlangıç yaptık. Takım olarak galibiyet istikrarını sağlamak istiyoruz. Tabi bu da çok çalışmaktan geçiyor ve biz de çok çalışıp kazanacağız" dedi.