Gazetecei Yazar Uzun'un 'Yedinci İklim' isimli kitabı çıktı

Gazetecei Yazar Uzun'un 'Yedinci İklim' isimli kitabı çıktı
Gazetecei Yazar Uzun'un 'Yedinci İklim' isimli kitabı çıktı
- Gazeteci Yazar M. Mustafa Uzun'un 'Yedinci İklim' isimli kitabı raflardaki yerini aldı.

DİYARBAKIR (AA) - Gazeteci Yazar M. Mustafa Uzun'un 'Yedinci İklim' isimli kitabı raflardaki yerini aldı.

Kitabı ile ilgili AA muhabirine konuşan Uzun, haritaların alt üst edildiğini ve düşüncenin kısırlaştırıldığını, Misak-ı Milli sınırlarına hapsedilmek istenen Anadolu coğrafyasının üstüne dökülen ölü toprağını atmak için bu tür eserlere olan ihtiyaç olduğunu belirtti.

Uzun, şunları söyledi:

"Viyana'nın, Saraybosna'nın, Belgrad'ın, Üsküp'ün ve Selanik'in İstanbul 'a Konya'dan ve Erzurum'dan daha yakın olduğu gerçeğini görmezden ve bilmezden geliyoruz. İşitmek istemiyoruz. 'Yurtta sulh, cihanda sulh' saçmalığı ile avutuyoruz kendimizi. Bu arada haritalarımız alt üst ediliyor, şehirlerimiz talan ediliyor. Uzakları yakın edelim. Küreselleşen dünyada kardeşliğimizi daha bir yayalım. Ümmet zaten küresel bir olgudur, kardeşliğimizi küreselleştirelim. Biz bir ümmetiz çünkü."

Uzun, adı sanı duyulmamış topraklardaki müslümanları yazdıgı kitabında Mayotte, Mauritius, Fiji, Antigua ve Barbuda, Yeni Zelanda, Kore, Sierra Leone, Kolombiya, Küba, Sri Lanka, Gine ? Bissau, Singapur, Mozambik, Panama, Moğalistan, Barbados, El Salvador, Ekvator, Belize, Vietnam ve Hong Kong gibi birçok ülkedeki müslümanlar hakkında detaylı bilgiler veriyor.