"Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkalım" etkinliği

"Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkalım" etkinliği
"Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkalım" etkinliği
- Diyarbakır Emniyet Müdürü Böğürcü, "Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkalım" etkinliğinde suça sürüklenmiş çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da "Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkalım" etkinliği düzenlendi.

Emniyet müdürlüğünce bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte, İl Emniyet Müdürüs Halis Böğürcü, suça süreklenmiş çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.

Böğürcü, burada yaptığı konuşmada, çocukların suça sürüklenmelerini önlemek, aileler ve gençleri suç ve suçun türleriyle ilgili bilgilendirmek amacıyla toplandıklarını söyledi.

İnsanların huzur ve güvenliği için çalışırken, kimi zaman çocuklarla karşı karşıya geldiklerine işaret eden Böğürcü, çocukların suça sürüklenmesini engellemek için polisin yoğun çaba sarf ettiğini vurguladı.

Çocukları sokaktan çekmek için birçok proje hayata geçirdiklerini ifade eden Böğürcü, şöyle dedi:

"Çocuklarımızın karıştığı, yasalarımızın suç saydığı fiillerle ilgili olarak valilik talimatıyla çalışma başlattık. Yapılan çalışma sonrasında aynı suçu ikinci defa işleyen çocuk sayısında büyük düşüş yaşandı."

DAEŞ bahanesiyle 6-8 Ekim'de düzenlenen izinsiz gösterilerde daha çok çocukların kullanıldığına dikkati çeken Böğürcü, "Bu çocukların bu tür olaylara karışmaması lazım. Bu çocukların yeri okuldur. 'Bu çocuk niye sokakta ve onları nasıl kurtarabiliriz?' diye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Aileleri kendileriyle iş birliğine davet eden Böğürcü, çocukların sokaktan ve suçtan kurtarılmasında ailelerin desteğinin önemine değindi.

- "Taş atmanın suç olduğu bilinecek"

Böğürcü, taş atan çocukların ailelerine çağrıda bulunarak, taş atan çocukların halkın vergileriyle alınan araçlara ve kamu malına zarar verdiğini aktardı.

"O araçları biz kullanıyoruz. Bizler de huzurunuz ve güvenliğiniz için varız. Taş atmanın suç olduğu bilinecek. Bu konuda ailelerin çocuklarına sahip çıkması gerekiyor. Nitekim sahip de çıkıyorsunuz" ifadelerini kullanan Böğürcü, çeşitli nedenlerle eğitimde sıkıntı yaşayan çocuklara, istenmesi halinde öğretmenlik eğitimi alan polislerin destek sunabileceğini anlattı.

 

 

 


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  Kamu

  ,

  Çocuk

  ,

  Proje

  ,

  suç

  ,

  ,

  zaman

  ,

  emniyet

  ,

  Karşı