Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Diyarbakır'da AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Parlak, ''Bu koşuyu kıyamete kadar sürdüreceğiz''

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da arkeolog ve sanat tarihçisi Alaattin Parlak, genel seçimlerde AK Parti 'den aday adayı olduğunu açıkladı.

Parlak, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, siyasi yolculuğunun başından itibaren destek olan dava arkadaşlarına teşekkür ettiğini söyledi.

''Dünyanın yeni bir medeniyet anlayışına ihtiyacı var'' diyen Parlak,  çözüm süreci, yeni Türkiye vizyonu, devlet içinde oluşmuş paralel yapıyla mücadele, yeni anayasa ve başkanlık sisteminin hayata geçirilmesine destek için aday olduğunu belirtti.

Genel seçimlerde aynı zamanda yeni anayasa, başkanlık sistemi, çözüm süreci ve paralel yapı ile mücadele gibi konuların da oylanacağına dikkati çeken Parlak, ''Çözüm sürecini sekteye uğratmak isteyenlere karşı el birliği ile mücadele edilmeli. Savaş isteyenlere karşı barışın sesini daha fazla haykırmalıyız. Bütün mesele Türklerin ve Kürtlerin birlikteliğini sekteye uğratmak dünyada ve ortadoğuda güçlü yeni Türkiye'nin önüne geçmektir'' dedi.

Kimseyi kendilerinden farklı görmediklerini anlatan Parlak, şöyle konuştu:

''Kimseyi bu topraklarda bizden farklı ve ayrı olarak görmeyeceğiz. Hiç kimseye karşı düşmanlık etmeyeceğiz. Bizden asla inanmadığımız bir sözü duymayacaksınız. Biz asla çift sözlü olmayacağız. Bu salonda, içerideki odada ne konuşuyorsak, Şeyh Sait meydanı ve İstasyon meydanında da aynısını konuşacağız.''

Milletvekili adayı olmaması durumunda kimin aday gösterildiğine bakmadan  çalışacağını vurgulayan Parlak, ''Hangi kardeşimiz aday gösterilse gösterilsin onlarla birlikte sokak sokak, mahalle mahalle, köy köy dolaşıp, biz aday olmuşuz gibi çalışacağız. Çünkü AK Parti  şahıslar ötesi, bütün insanlığın umut bağladığı bir siyasi harekettir'' diye konuştu.

Parlak, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Dik duruş sabır gerektirir, zorluklara tahammülü gerektirir. Sabreden zafere ulaşır. Bu koşuyu kıyamete kadar sürdüreceğiz.''

Cihannuma İşbirliği ve Dayanışma Platformunda danışma kurulu üyeliğini görevini sürdüren Parlak, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Diyarbakır'da AK Parti Bağlar Belediye Başkanı adayı olmuştu.