Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Diyarbakır Kurucu üyelerinden olan Hüseyin Cengiz, AK Parti 'den Diyarbakır milletvekili aday adayı oldu.

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır Kurucu üyelerinden olan Hüseyin Cengiz,  AK Parti 'den Diyarbakır milletvekili aday adayı oldu.

AK Parti İl Başkanlığı'na milletvekili olabilmek için aday adaylığı başvurusunda bulunan Cengiz, yaptığı açıklamada,  AK Parti 'nin Kürt sorunun çözümünü merkeze alması, çatışmaların sona erdirilmesi ile gençlerin ülkede kalıcı barışı sağlayacağını söyledi.

Çözüm sürecinin dinamiklerinden birinin de gençler olduğunu dile getiren Cengiz, 30 yıl boyunca ülkeye kan ağlatan karanlık süreçte en çok gençlerin kaybedildiğini belirtti.

Cengiz, şöyle konuştu:

''Bir daha fidanlarımızın kırılmasına tahammül göstermeyeceğiz. Gençlik hazinemizin bir hiç uğruna harcanmasına göz yummayacağız. Gençlerimiz, ülkemizi, bölgemizi ve kadim şehrimiz Diyarbakır'ımızı dünyanın her tarafında projeler ve fikirler üreterek var edecektir.''

- ''Değerlerine bağlı bir gençlik, sorunlarının çözüme kavuşmasında bayrağı en önde taşımaktadır''

AK Partinin gençliği merkeze alan icraatlar yaptığını ifade eden Cengiz, ''Donanımlı, kendini yetiştiren, inanç ve kültür değerlerine bağlı bir gençlik ülkenin temel sorunlarının çözüme kavuşmasında bayrağı en önde taşımaktadır. Bu geldiğimiz noktada artık toplumsal sorunlara karşı çözüm üretmeye odaklanmış bir Ak gençliği var'' diye konuştu.