Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Aziz Alper Biten, "7 haziranda yapılacak seçimler ülkemiz için çok önemlidir ve adeta...

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Aziz Alper Biten, "7 haziranda yapılacak seçimler ülkemiz için çok önemlidir ve adeta bir dönüm noktasıdır. Çünkü AK Parti 'ye verilecek her oy, çözüm sürecine verilecek destek olacaktır" dedi.

Düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar ile bir araya gelen Biten, haziran ayında yapılacak seçimlerin önemine değindi.

Sağlık Bakanlığında hekim ve idari görevlerde bulunduğunu anımsatan Biten, bölge için önemli bir süreçte daha aktif rol üstlenmek adına milletvekilliğine aday adayı olduğunu belirtti.

Biten, şöyle konuştu:

"7 haziranda yapılacak olan seçimler ülkemiz için çok önemlidir ve adeta bir dönüm noktasıdır. Çünkü 7 Haziran'da AK Parti'ye verilecek olan her oy, çözüm sürecine verilecek destek olacaktır. Artık bölgemiz tasvip edilmeyen şiddet olayları ile anılsın istemiyoruz. AK Parti hükümeti cesaretle, samimiyetle ve ciddi riskler alarak sorunun çözülmesi için elini taşın altına koyuyor. AK Parti, çözüm sürecini hükümet programına koyarak, bu konuda ne kadar samimi, ne kadar istekli olduğunu gösterdi. Çözüm sürecinin başarıya ulaşması ile birlikte Türkiye hem ekonomik kalkınmada, hem de demokrasimizin gelişmesinde hızlı bir ivme kazanacaktır."

Milletin iradesine dayanmayan hiçbir gücün kalıcı olmadığını savunan Biten, AK Parti'nin milletin iradesini temsil ettiği için başarılı olduğunu söyledi.