Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Hüseyin Cengiz, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet...

DİYARBAKIR (AA) -  AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Hüseyin Cengiz, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar'ı makamında ziyaret etti.

Cengiz, yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'ın sorunları, çözüm süreci ve çözüm önerileri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğunu belirtti.

Hükümetin başlattığı çözüm süreciyle birlikte bölgede ve Diyarbakır'da siyasi ve ekonomik kazanımlar elde edildiğini ifade eden Cengiz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bu anlamda Allah'ın izniyle STK'ların vereceği destekle bu sorun bitecektir. Artık analar ağlamayacak, kan akmayacaktır. Bu sorun biterse Türkiye uluslararası arenada çok şey kazanacak. Siyaset günümüzde topluma yön veren ve toplumu şekillendiren bir kurum haline gelmeye başladı. Buna baktığımız zaman en başta ekonomik ve siyasal istikrar kazandı. Bunun ötesinde iç barış sağlandı. İç barış ile artık kan akmıyor, anneler gözyaşı dökmüyor, canlar toprağa düşmüyor ve ülkenin kaynakları ülkenin insanlarına akmaya başladı."