Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Parlak: "Yeni Türkiye'nin inşası için 400 milletvekili hedefine ulaşmamız gerekiyor"

DİYARBAKIR (AA) ? AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Alaattin Parlak, ''Yeni Türkiye 'nin inşası için 400 milletvekili hedefine ulaşmamız gerekiyor'' dedi.

AK Parti 'nin 7 Nisan'da açıkladığı milletvekili adaylarının yeni anayasayı yapacak kadro olarak gördüğünü vurgulayan Parlak, aday adaylığı sürecindeki birlik ve beraberliğin seçim sürecine de yansıması için çağrı yaptı.

Parlak, listeye giremeyen aday adaylarının seçimde de canı gönülden çalışacaklarına inandığını belirterek, şunları söyledi:

''Hep beraber çalışmalıyız. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bugüne kadar görev almış teşkilat mensuplarımızla milletimize hizmeti sürdüreceğiz. 11 milletvekili adayı belirlenmesine rağmen yaklaşık 200 aday adayımız seçim sonrası 200 milletvekili olarak milletimizle beraber yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz Türkiye'de 400, Diyarbakır'da ise 11 milletvekilidir. 'Adaylarımız ve teşkilatımızla provokasyonlardan uzak bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Yeni Türkiye'nin inşası için 400 milletvekili hedefine ulaşmamız gerekiyor."