Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Parlak, Kayapınar ilçesindeki esnafları ziyaret etti

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Alaattin Parlak, seçim çalışmaları kapsamında Kayapınar ilçesindeki esnafları ziyaret etti.

AK Parti  Kayapınar Kadın Kolları Başkanı Necla Özbek, AK Parti Bağlar Belediye Meclis Üyesi Hazım Gönen ile birlikte ilçedeki iş yerlerini gezen Parlak, esnaflarla sohbet etti.

Parlak, iş yerlerinde karşılaştığı yaşlı vatandaşlar ve Diyarbakır'da öğrenim gören Burunei'li üniversite öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaret sırasında gazetecilere açıklama yapan Parlak, kent ticaretin en önemli aktörlerinin esnaflar, tüccarlar olduğunu belirterek, "Aynı zamanda esnaflar, toplumumuzun ve ekonomimizin istikrar unsuru ve orta direğidir. Özellikle mahalle esnafları, bir insanın ailesinden parça gibidir. AK Parti olarak esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını hiç bir zaman ötelemedik ve ertelemedik. Bütün sorunların üzerine giderek, kalıcı ve köklü çözümler ürettik" dedi.

AK Parti gibi güçlü bir hükümet olmadan çözüm sürecinin başarıya ulaşamayacağına dikkati çeken Parlak, şöyle konuştu: 

"Diğer partiler, ne ekonomide nede dış dünyada ülkemizi güçlü bir şekilde temsil edemezler. AK Parti son 12 yılda bu kadar hizmet yaptı ise bunu istikrarı ile yaptı. Güçlü yönetimi ile yaptı. Diğer partilerin iktidara gelme gibi bir hedefleri de yok zaten. CHP 'nin iktidara gelme hedefi var mı? Hayallerini çok zorluyorlar, yüzde 35 oranında bir oy almayı hedefliyorlar. Yani hayallerinin ulaştığı en uç nokta burası. O da zaten hayal. MHP ve HDP iktidar olabilir mi? Mümkün değil. Bunlar konuşurlar, fikirlerini söylerler, bizde zaten herkes fikrini söylesin diyoruz. Meclisin içinde olur, dışında olur fark etmez fikirlerini söylerler. Başkada yaptıkları bir şey yok. Biz o yüzden diyoruz ki, onlar konuşur AK Parti yapar. AK Parti güçlü olmadan bu işler olmaz. Çözüm sürecinin başarıya ulaşması AK parti ile mümkün olacak İnşallah."