Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, Çınar ilçesinde seçim bürosu açılışına katıldı.HÜDA PAR'ın desteklediği...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, Çınar ilçesinde seçim bürosu açılışına katıldı.

HÜDA PAR'ın desteklediği bağımsız adaylardan Yapıcıoğlu, büro açılışının ardından yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın İslam orduları fethinin 1376. yıl dönümün kutladığını belirterek, basında kendisinin sağlık durumu ile ilgili çıkan haberlere ilişkin, "Basında abartıldığı gibi bir şey yok. Küçük bir rahatsızlık. Biraz ateşim yükseldi tahlil yapmak için hastaneye gittim. Elhamdülillah sağlımız yerindedir. Basında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor" dedi.

HDP'nin barajın altında kalacağını kaydeden Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

"Barajı aşarsak ne ala, barajın altında kalırsak kızılca kıyamet kopar, diye halkı tehdit ediyor. Biz bu sözlerin yabancısı değiliz. Daha öncede biz her tarafı cehenneme çeviririz, sokakları, şehirleri siz dar ederiz, kıyameti kopartırız diye çok söylemiştiler."

Yapıcıoğlu, HDP'nin aynı tutumu mecliste iç güvenlik paketi görüşmeleri öncesinde gösterdiğini, paketin kabul edilmesine rağmen tehditlerinin havada kaldığını ifade etti.