Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Hüda Par'ın desteklediği Diyarbakır Bağımsız Milletvekili adayı Yapıcıoğlu, GÜNGİAD'ı ziyaret etti

DİYARBAKIR (AA) - Hür Dava Partisi'nin (Hüda Par) desteklediği Diyarbakır Bağımsız Milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, Güneydoğu Genç İşadamları Derneği'ni (GÜNGİAD) ziyaret etti.

Yapıcıoğlu, ve Hüda Par Teşkilat Başkan Yardımcısı Vedat Turgut'un da bulunduğu heyet, GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Yapıcıoğlu, burada yaptığı açıklamada, kapitalist ekonomik sistem ile sosyalist ekonomik sistem arasında bir fark olmadığını dile getirdi.

Bölge ekonomisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

"Verginin kimden ne kadar alınacağı politik bir tercihtir. Özel teşebbüsün bu bölgeye gelmesi için devlet vergi ve benzeri konularda özel adımlar atmalıdır. Devlet buradaki istihdamı arttıracak adımlar atmalı, özellikle de bölgeden dışarıya yapılan göçü önlemek için buralara özel politikalar geliştirmelidir. Eğer her şeye rağmen özel teşebbüs buraya gelmiyorsa o zaman da devlet kar amacı gütmeden burada istihdam alanları oluşturmak için doğrudan yatırım yapmalıdır."

Meclise gittiklerinde çok şeyin değişeceğini belirten Yapıcıoğlu, konuşmalarını şöyle sürdürdü:

"Bu bölgede insanımızın çoğunun oylarını alan iki parti vardı, HDP ve AK Parti . Kendilerini alternatifsiz görüyorlardı. Ancak halk şu anda iyi bilmektedir ki başka bir alternatifleri de var. HÜDA PAR var. Bu iki parti Diyarbakır'da ha bir eksik ha bir fazla vekil gönderdiler, pek de değişen bir şey olmayacak. Ama biz üçüncü ve farklı bir ses olarak buradan vekil olarak Meclise gidersek çok şey değişecek. Bunların söylemediklerini biz söyleyeceğiz. Halktan sakladıklarını biz halka ileteceğiz."

GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal ise, "Diyarbakır'da her yıl 40 bin insan genç nüfusa dahil oluyor. Türkiye 'de en çok genç nüfusa sahip olan ilimiz Diyarbakır'dır. Bu anlamda bu gençleri istihdam edecek imkanları oluşturulmalıdır" dedi.

Yapıcıoğlu, daha sonra Sur ilçesine bağlı 9 mahalleyi ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Vatandaşlar ile bir süre sohbet eden Yapıcıoğlu, 7 Haziran'da yapılacak olan milletvekili genel seçimleri için destek istedi.