Genel Seçime doğru

Genel Seçime doğru
Genel Seçime doğru
- Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Memiş: "Aday tanıtım toplantısına katılmayacağım, milletvekilliği adaylığı yerine sivil toplum örgütlerindeki görevime devam edeceğim"

DİYARBAKIR (AA) - Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Diyarbakır Temsilcisi Yunus Memiş, AK Parti milletvekili aday tanıtım toplantısına katılmayacağını, milletvekilliği adaylığı yerine sivil toplum örgütlerindeki görevine devam edeceğini bildirdi.

Memiş yazılı açıklamasında, 18 Eylül Cuma günü AK Parti  Diyarbakır üçüncü sıra adaylığının açıklandığını ardından AK Parti yönetimi tarafından aranıp tebrik edildiğini belirtti.

Ancak Diyarbakır'da doğum yeri bile aynı olan bir başka Yunus Memiş'in de engelli kontenjanından milletvekili adaylığı için partiye başvurduğuna yer verilen açıklamada, "YSK'ya verilen listelerde de isim karışıklığı oldu. AK Parti Genel Merkezi, bu yanlışlığın düzeltilmesi için benim bilgilerimle yeniden başvuru yapılarak, gerekli düzeltmeler yapıldı" denildi.

Memiş açıklamasında, sivil toplum örgütlerindeki görevlerinin devam etmesi nedeniyle bu durum YSK'nın hukuksa mevzuatına aykırı bir durum teşkil edebileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu da YSK tarafından adaylığımın düşük bir ihtimal bile olsa ret edileceği durumunu ortaya çıkarmıştır.Bu nedenle ilimiz başta olmak üzere partimiz ve ülkemizin sıkıntıya düşmemesi ve bir takım çevrelerin bunda siyasi rantını engellemek namına   bugün yapılacak olan aday tanıtım toplantısına katılmayacağımı ve Milletvekilliği adaylığı yerine sivil toplum örgütlerindeki görevime devam edeceğimi tüm kamuoyuna duyuruyorum."