Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
DİYARBAKIR (AA) - AK Parti milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, "HDP nerede daha çok oy almış ise oralarda hendekler kazıldı, yollar kapatıldı"...

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, "HDP nerede daha çok oy almış ise oralarda hendekler kazıldı, yollar kapatıldı" dedi.       

Ensarioğlu, partisinin Diyarbakır milletvekili adayları, Tahsin Arslan, Mehmet Fatih Kayhan, Aziz Alper Biten, ve Ebubekir Bal ile Bismil ilçesinde seçim lokali açılışına katıldı.

Ensarioğlu, yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin Diyarbakır için,  Türkiye için önemli olduğunu belirterek, ilçe halkının 7 Haziran seçimlerinin ardından çok acılar yaşadığını söyledi.

Çözüm Süreci'nin iki buçuk yılda çok yol kat ettiğini aktaran Ensarioğlu, 7 Haziran sonrasında birilerinin barış sürecini bozduğunu ifade etti.

Ensarioğlu, şöyle konuştu:

"HDP nerede daha çok oy almış ise oralarda hendekler kazıldı, yollar kapatıldı. HDP, ölüm ve gözyaşı vermekten başka bir şey getirmedi."

Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında yapılan yatırımlara değinen Ensarioğlu, yapımı süren barajların bitmesiyle yeni olanaklarının artacağını sözlerine ekledi.