Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
MARDİN (AA) - AK Parti Mardin Milletvekili aday adayı Hamdullah Kadir Hamidi seçim çalışmalarına başladı.Mardin'de inşaat mühendisliği yapan Hamidi,...

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin Milletvekili aday adayı Hamdullah Kadir Hamidi seçim çalışmalarına başladı.

Mardin'de inşaat mühendisliği yapan Hamidi, yaptığı açıklamada, Mardin'in tarihi birçok medeniyeti bünyesinde barındırdığını bunun dünyanın her yerine duyurmak istediklerini söyledi.

Dili, dini, ırkı ne olursa olsun halk için, toplum için barışçıl ve hoşgörüyü benimsemiş bir siyasi anlayış çerçevesinde, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti 'den milletvekili aday adayı olduğunu belirten Hamidi, Türkiye tarihinin kaderinin belirleneceği seçimde rol almak istediğini kaydetti.

Başta çözüm süreci olmak üzere atılan önemli adımların bir devrim niteliği taşıdığını, bunun devamı içinde aktif olarak rol almak istediğini belirten Hamidi, "AK Parti'in 12 yıllık iktidarında başta Çözüm süreci olmak üzere Türkiye'nin kanayan bir çok yarasına merhem oldu. Bu yaralar iyileşti. Şimdi Türkiye'yi hızlı adımlar ile dünyanın kalbi olma yolunda. Bizde bu yolda hızla ilerlemek ve halkımıza hizmet etmek için aday adayı olduk" diye konuştu.

Hamidi, dedesi Şeyh Fettullah Hamidi'nin Mardin'de Müslümanlar ile Süryaniler arasında barış tohumlarının ekilmesine liderlik ettiğini hatırlatarak şunları söyledi:

"Bende aday olduğum takdirde bölgede ki barışın sağlanması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bölgemizin selameti için Mardinliler olarak bu seçimde çok çalışmamız gerekecek. Bölgemizin için hizmet önceliğinin barış olduğunu düşünüyorum. Bende Mardin'de ve bölgemiz de barış ortamını yaratmak için partim adına mücadele edeceğim."