Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, milletvekili aday adaylığı için kendilerine müracaat yapanların sayısının 100'ü aşmasını beklediklerini ve bu yoğun teveccühün kendilerini sevindirdiğini belirtti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, milletvekili aday adaylığı için kendilerine müracaat yapanların sayısının 100'ü aşmasını beklediklerini ve bu yoğun teveccühün kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Uncu, AA muahbirine yaptığı açıklamada, milletvekili aday adaylığı için AK Parti Mardin İl Başkanlığına yapılan müracaatların fazla olmasının kendilerini fazlasıyla sevindirdiğini söyledi.

"Müracaat fazla olursa mutlu oluruz." diyen Uncu, şunları söyledi:

"Seçilme imkanlarımızı daha da arttırmış olacaktır. En iyisinin seçilmesi için bize yardımcı olacaktır. Bu yoğun teveccüh bizleri sevindiriyor. AK Parti'nin ülkemiz insanında uyandırdığı bir umut var. Gelecekle ilgili umutlar var. İnsanlar burada bir istikbal görüyorlar. Ülke için güzel hizmetler olacağını düşünüyorlar. Ve bu hizmetin içerisinde olmak istiyorlar. Bu, bizler için ayrıca bir sevinç kaynağıdır." 

Şu ana kadar 40 kişinin aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu dile getiren Uncu, "Müracaatta bulunanların sayısının 100 kişiyi bulmasını bekliyoruz.  Mardin'den 6 milletvekili seçilecek. Eğer sayımız 100'e ulaşırsa 15 misli, 16 misli müracaat demektir. Bu bizler için sevindiricidir" diye konuştu.