Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da iş adamı olan Abdullah Atik, genel seçimlerde AK Parti'den aday adayı olduğunu açıkladı.Atik, bir otelde düzenlediği...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da adamı olan Abdullah Atik, genel seçimlerde AK Parti 'den aday adayı olduğunu açıkladı.

Atik, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, ideallerinin AK Parti'nin politika  ve vizyonuyla uyuştuğunu söyledi.

Atik, yaklaşık 150 yıllık mazisi olan Kürt sorununun çözümsüzlüğü AK Parti öncesindeki red, inkar ve asimilasyon politikaları bu kadim coğrafya ve cennet gibi ülkeye çok şey kaybettirdiğini belirtti.

Bu sorunun binlerce insanı canından ve yurdundan ettiğini anlatan Atik şöyle konuştu:

"Kürt sorunu onarılması güç düşmanlıklar yaratarak, ülkeye ekonomik açıdan ağır bedeller ödetti. AK Parti, siyasi anlamda bugüne kadar hiçbir hükümetin göstermediği cesareti gösterdi. Risk alarak akan kardeş kanını durdurdu ve barış umutlarını yeşertti. Kürt sorununun çözümü ve demokratikleşme anlamında tarihi adımlar atıldı. Yasakçı zihniyete son verildi. 10 yıl önce bırakın yapılmasını hayal edilmesini bile zor bulduğumuz adımlarla bugün çok önemli bir aşamaya gelindi."

AK Parti'den önceki iktidarların sorunu salt ekonomik geri kalmışlık ve terör sorunu olarak gördüğünü kaydeden Atik, AK Parti sorunu doğru teşhis edip attığı adımlar ve yaptığı hamlelerle sorunun diyalog ve müzakere ile çözülebileceğinin önünü açtığını ifade etti.

Atik konuşmasını şöyle tamamladı:

"Şimdi yapılması gereken toplumsal barışı ekonomik kalkınma ile taçlandırmaktır. Sorunun birinci ayağı olan silahların susmasını sağlarken, ikinci ayak olan ekonomik ve tarımsal kalkınmayı hayata geçiremezsek sorunun çözümü başarıyla tamamlanmamış olacak. Bu yüzden sloganımızı 'toplumsal barış, ekonomik ve tarımsal kalkınma' olarak seçtik. Halkın içinde olan, halkı anlayan, halkın sorunlarını çözen ve meclis çalışmaları dışındaki zamanını Diyarbakır'da geçiren bir vekil profili çizeceğiz. Partimizin vereceği her türlü karara saygı göstereceğiz. Aday gösterilsem de gösterilmesem de bu davaya olan inancımızla partimizin başarısı ve kentimize yapılacak hizmetler için aynı heyecanla mücadele etmeye devam edeceğiz."