Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
Mardin milletvekili adayı eski Cumhurbaşkanlarından merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, "Çözüm Süreci'nin doğru bir girişim olduğunu düşünüyorum"

MARDİN (AA) - Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) oluşturduğu ''Milli ittifak''ın Mardin milletvekili adayı eski Cumhurbaşkanlarından merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, "Çözüm Süreci'nin doğru bir girişim olduğunu düşünüyorum" dedi.

Seçim çalışmlarına mardin'de başalyan Özal, AA muhabirine yaptığı açıklamada Mardin'den aday olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Mardin'de etnik yapıların bir arada yaşayan Türkiye 'ye örnek olabilecek bir kent olduğunu belirten Özal, " Bu seçimde ben iyi bir netice alacağımı sanıyorum. Seçime giren bütün partilere de başarılar diliyorum" dedi.

Özal, bölgede özellikle elektrik sorunun yaşandığını bu sorunun çözümü için de çalışacaklarını kaydetti.

Bölgenin en önemli projesinin GAP olduğunu belirten Özal, GAP projenin babası Turgut Özal tarafından başlatıldığını ve yeterince ilerleme kaydedilmediğini savundu.

- Çözüm Süreci

"Çözüm Süreci'nin doğru bir girişim olduğunu düşünüyorum" diyen Özal, şunları kaydetti:

"Kürt vatandaşlarımızın insani ve doğuştan gelen haklarını bir şey karşılığında vermenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Rahmetli babam döneminde Kürtçe müzik yasaktı. Rahmetli babam Kürtçe müziği serbest bıraktı. Kürtçe gazeteleri serbest bıraktı. Türkiye bölünmedi. Türkiye böyle bölünmez. Süreç doğru bir yaklaşımdır. Şu anda süreç kilitlenmiş ve durmuş bir vaziyette. Bununda doğru olduğunu düşünmüyorum. Ben bu süreci bizim yapabileceğimizi düşünüyorum."