Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Bağımsız Mardin Milletvekili Adayı Kılınç: "Seçimlerinin barış, huzur ve kardeşlik havası içinde geçmesini diliyoruz"

MARDİN (AA) - Hür Dava Partisi'nin (HÜDA PAR) desteklediği  Bağımsız Mardin milletvekili adayı Mahmut Kılınç, seçimlerinin barış, huzur ve kardeşlik havası içinde geçmesini istediklerini söyledi.

Kılınç, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Derneği'nin " Medya Meclisi" toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Kadir Üründü, 7 Haziran'da yapılacak seçimin demokratik bir yarış olarak görmek istediklerini kaydederek, tüm siyasi partilere seçimlerde başarı dileklerinde bulundu.

 Kılınç ise, seçimlere HÜDA PAR olarak girmek istediklerini ancak yüzde 10'luk baraj sorunu nedeniyle partisinin kendisini bağımsız olarak aday gösterdiğini belirtti. 

Yerel seçimlerde Mardin'de 10 bin civarında oy aldıklarını hatırlatan Kılınç, "Yerel seçimlerde hem bölgede hem de Mardin'de bize karşı fiili saldılar yapılıyordu. Seçmenler tehdit ediliyordu. Bu seçimde böyle olmamasını umut ediyoruz. Genel seçimlerinin barış, huzur ve kardeşlik havası içinde geçmesini diliyoruz" dedi.

Genel seçimde oylarını arttıracaklarını düşündüklerini kaydeden Kılınç, Mardin'in hak ettiği seviyeye gelmesi için mücadelelerine devam edeceklerini ifade etti.