Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Milletvekili adayları Ceyda Bölünmez Çankırı ile Süleyman Çelik Mardin Artuklu Üniversitesi'ni ziyaret etti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Milletvekili adayları Ceyda Bölünmez Çankırı ile Süleyman Çelik Mardin Artuklu Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Dündar ve adaylar, Rektör Prof.Dr. Ahmet Ağırakça ile makamında görüştü.

Ziyarette konuşan AK Parti Mardin 2. sıra Milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı,  Türkiye 'nin bölgede ve uluslararası arenada etkili olabilmesi için adalet, güven ve istikrar üreten güçlü iktidarlara ihtiyacının olduğunu belirtti.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin şehrin ekonomik, sosyal, akademik ve kültürel hayatına katkı sağlayan çalışmalarda üstlendiği etkin rolünün önemli olduğunu ifade eden Çankırı, " Bugün karşı karşıya olduğumuz sorunların çözülebilmesi, risklerle baş edilmesi, bölgesel ve küresel iddialarımızın gerçekleştirilebilmesi için etkin ve güçlü iktidar yapılarının varlığı elzemdir" dedi.

Milletvekili adayı Süleyman Çelik ise, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana kapsayıcı, kucaklayıcı, özgürleştirici ve çeşitlilikte birliği savunan bir anlayışla hareket ettiğini ifade ederek "Temel hak ve hürriyetlerin en geniş hukuki korumaya medar olmasını sağlayacak adımların atılmış olması, Parti olarak ortaya koyduğumuz icraatların temel noktasını oluşturmaktadır" ifadelerini kullandı.

Rektör Ağırakça ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.