Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, son dönemlerde Mardin'in bazı ilçelerinde gerçekleştirilen hendek kazma ve şiddet olaylarının bölge halkını mağdur ettiğini belirtti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, son dönemlerde Mardin'in bazı ilçelerinde gerçekleştirilen hendek kazma ve şiddet olaylarının bölge halkını mağdur ettiğini belirtti.

Dündar, yaptığı yazılı açıklamada, sokaklara kazılan hendek ve vatandaşların can güvenliğini riske atacak eylemlerle bölgenin huzuruna büyük bir darbe vurduğunu kaydetti.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Nusaybin ilçesinde, valiliğin olağanüstü çabaları sonucunda ilçedeki sağlık hizmetleri ve temel ihtiyaçlarında hiçbir eksiklik ve aksaklığa mahal verilmediğini ifade eden Dündar, güvenlik güçlerinin de görevlerini yasal çerçeve içerisinde yerine getirdiklerini belirtti.

Yaşanan bu şiddet olaylarının sona ermesini umut ettiklerini belirten Dündar, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Umut ediyoruz ki yaşanan bu şiddet olaylarından sonra buna sebebiyet veren kesimler, aklıselim çağrılara kulak verip bu olaylara son verirler. Halkımızın güvenliğini tehlikeye atacak yaklaşımlar içine girmezler. Bu vesileyle halkımızın sandığa güvenli bir şekilde gitmesine katkı sunarlar. Sonuçta birileri adına siyaset yapanların bölge halkına verdiği zararı hepimiz görüyoruz. Hiç kimsenin sandık güvenliği konusunda şüphesi olmasın. Halkımızın güveni ve huzuru için yapılacak her türlü davranışın yanında yer alacağımızı tekrarlıyorum. Bu aşamada tüm partilerin yapacağı seçim propagandası demokratik ölçülerde olması gerekir. Bizler, AK Parti ailesi olarak halkımızın 1 Kasım'da ortaya koyacağı iradeye tamamen saygılı olacağız."