Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Mardin Milletvekili adayı Çelik, Ankara'daki terör saldırısının bütün millete yönelik bir katliam girişim olduğunu belirtti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin Milletvekili adayı Süleyman Çelik,  Ankara 'daki terör saldırısına ilişkin "Toplum olarak hep birlikte bu tip terör ve şiddet olaylarına karşı ortak bir tutum içinde bulunmamız gerekiyor. Bu terör eylemi bütün millete yönelik bir katliam girişimidir." dedi.

 Çelik, yaptığı açıklamada, Ankara'da yapılan terör saldırısının  demokrasiyi, ülke huzurunu, birlik ve beraberliği hedef aldığını ifade etti.

Saldırının toplumun bir kesimi değil, tüm Türkiye 'yi hedef aldığını belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Toplum olarak hep birlikte bu tip terör ve şiddet olaylarına karşı ortak bir tutum içinde bulunmamız gerekiyor.  Bu terör eylemi bütün millete yönelik bir katliam girişimidir. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Yaşanan bu olay Türkiye'de güvenlik açığı varmış gibi bir tablo yaratarak, ülkemizi bölgedeki sıcak gelişmelerin içine çekmeye yönelik bir girişimdir. Bombalama eylemi bir siyaset meselesi değil, bir memleket meselesidir. Bütün partilerimiz birlik ve beraberlik içinde bir duruş sergilemelidir."

Çelik, 7 Haziran seçimlerinin ardından ortaya çıkan istikrarsızlık ve güvensizlik ortamının, tüm milleti ve ülkeyi rahatsız ettiğini kaydetti.

Çelik, "Ancak bugüne kadarki çalışmalarımız ve milletimizle buluşmalarımız bizlere bu havanın artık değiştiğini gösteriyor. Zira milletimiz 1 Kasım'da AK Parti'nin yeniden tek başına iktidara geleceğine inanıyor. İnşallah 2 Kasım sabahı ile birlikte ülkemizde istikrar ve güven yeniden AK Parti İktidarı ile kurulacak" dedi.