Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Mardin'de 'Daşi' olarak bilinen aşiret üyeleri, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gelerek AK Partiye destek sözü verdi.

MARDİN (AA) - Mardin'de 'Daşi' olarak bilinen aşiret üyeleri, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gelerek AK Partiye destek sözü verdi.

Burada bir konuşma yapan AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, böylesine geniş bir katılımla daha da güçlendeklerini belirtti.

'Daşi' aşireti'nin seçim koordinasyon merkezini yaklaşık 2 bin kişiyle ziyaret edip AK Parti'ye destek vermesinin önemli olduğunu aktaran Dündar, "Büyük bir kalabalıkla gelip desteklerini belirterek hem cesaretimizi hem de aşiretliğin bir gereğini yerine getirmiş oldular.1 Kasım seçimlerine yönelik umutlarımızı da kat kat artırmıştır" dedi.

Seçimlerinden sonra bölgenin ve özellikle Kürt halkının sıkıntılarını çözmek için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade eden Dündar, şöyle dedi:

"Bölge halkı daha yeni yeni kendisine gelmişken barış mavalları okuyanlar, tetiğe basıp istikrarı yerle bir ettiler. Esnafımız kepenk kapatır hale geldi. AK Parti sayesinde kazanılan huzur ortamı ayaklar altına alındı. Bölgemizin gelişimine köstek oldular. Seçimlerde insanların oylarına ipotek koyup tehdit yağdırdılar. Ama artık zaman eskisi gibi değil. Bu halkın gözü gibi gönlüde açıldı, genişledi. AK Parti'nin doğrularını bütün geçmiş örnekleriyle görürken, yanında yanlış yapanları da elinin tersiyle ittiler. 1 Kasım seçimleri de doğru ile yanlışın, hak ile batılın seçimi olacaktır"

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Süleyman Çelik ise, destek için aşiret üyelerine teşekkür etti.