Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu, Diyarbakır'da

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu, Diyarbakır'da
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu, Diyarbakır'da
- Bakan Arzu: - "(Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır ziyareti) Önümüzdeki süreçte inşallah huzur ve barış olur. Diyarbakır'a verdiği önemden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz"

DİYARBAKIR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır ziyaretine ilişkin, "Önümüzdeki süreçte inşallah huzur ve barış olur. Diyarbakır'a verdiği önemden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Bakan Arzu, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ile Diyarbakır Çocuk Yuvası, Kız Yetiştirme Yurdu, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Arzu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün yaptığı ziyaretin, Diyarbakır'a verdiği önemin göstergesi olduğunu söyledi. 

Başbakan Davutoğlu'nun sabah ve bayram namazını Diyarbakırlılarla birlikte kıldığını anımsatan Arzu, şöyle konuştu:

"Başbakanımız, cami çıkışında açıklamayı zaten yaptı. Önümüzdeki süreçte inşallah Türkiye 'de huzur, demokrasi ve barış olur. Hep beraber bölge ve ülke sorunlarını barış içerisinde çözeriz. Sayın başbakanımızın gelişi de bu anlamda önemlidir. Diyarbakır'a verdiği önemden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz."