Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da
- Bakan Eker: -"Emekçilerin haklarının daha iyi bir noktaya taşınması hususunda şimdiye kadar yaptığımız gibi bundan sonrada da demokrasinin nimetlerinden de refahtan da daha fazla pay almalarını sağlayacak düzenlemeler içerisindeyiz"

DİYARBAKIR (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Emekçilerin haklarının daha iyi bir noktaya taşınması hususunda şimdiye kadar yaptığımız gibi bundan sonrada da demokrasinin nimetlerinden de refahtan da daha fazla pay almalarını sağlayacak düzenlemeler içerisindeyiz" dedi.

Bakan Eker, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Diyarbakır'da beraberinde AK Parti Milletvekili Oya Eronat ve İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ile Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

Eker, burada yaptığı konuşmada, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Emeğin en kutsal, en yüce değer olduğunu belirten Eker, "Emeğe hepimizin saygı duyması ve emekçilerin haklarının daha iyi bir noktaya taşınması hususunda şimdiye kadar yaptığımız gibi bundan sonrada da demokrasinin nimetlerinden de refahtan da daha fazla pay almalarını sağlayacak düzenlemeler içerisindeyiz. Hükümetimizin de çabaları bu yönde" diye konuştu.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, yarın Diyarbakır'a geleceğini belirten Eker, bunun cumhurbaşkanı seçildikten sonraki kente ilk ziyareti olacağını vurguladı.

Eker, "Hazırlıklar yapılıyor. Sayın valimiz, milletvekillerimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın en iyi şekilde Diyarbakır'da karşılanması yönünde çalışmalar var. Biz şimdiden Cumhurbaşkanımızı beklediğimizi ve kendisine 'hoş geldin' dediğimizi ifade etmek istiyorum" ifadesini kullandı.