Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atalar:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atalar:
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atalar:
- "Diyarbakır'da 2010 yılından bu yana toplulaştırma çalışmaları kapsamında çiftçilere 18 milyon lira zarar ziyan ödemesi yapıldı"

DİYARBAKIR (AA) -  Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar,  "Diyarbakır'da 2010 yılından bu yana toplulaştırma çalışmaları kapsamında çiftçilere 18 milyon lira zarar ziyan ödemesi yapıldı" dedi.

Müdür Atalar, Çınar ilçesinde 3 çiftçinin bir süre önce yaptığı basın açıklamasında toplulaştırma çalışmaları kapsamında kendilerine zarar ziyan ödemesi yapmadığını öne sürdüğünü anımsatarak, bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Diyarbakır'da  toplulaştırma çalışmalarının hızla devam ettiğini vurgulayan Atalar, şöyle konuştu:

"Kalan çalışmalar kısa bir süre içinde tamamlanacak. Bahse konu olan Çınar ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde yapılan arazi tapulaştırma çalışmalarında oradaki bir kısım vatandaşlarımız 2010-2011 ödemelerini aldıklarını ondan sonra zarar ziyan ödemelerini alamadıklarını belirtmişler. Bu doğru değil. Biz o bölgede 2010-2011 yılı zarar ziyan ödemelerini yaptık. Bahsi geçen çiftçilerimize de150 bin lira zarar ziyan ödemesini 2 defa olarak ödedik."

- "Herhangi bir mağduriyet söz konusu değildi"

 Cumhuriyet Mahallesindeki vatandaşlara gelir kaybı kapsamında yaklaşık 308 bin lira ödeme yapıldığını dile getiren Atalar, şöyle devam etti:

"Diyarbakır'da 2010 yılından bu yana toplulaştırma çalışmaları kapsamında çiftçilere 18 milyon lira zarar ziyan ödemesi yapıldı. Mevzuat uyarınca arazi toplulaştırmasında tescil işlemleri tamamlanana kadar zarar ziyan ödemeleri yapılmaktadır. Ancak tescil işlemleri tamamlandıktan sonra bu ödemeleri artık yapılmamaktadır. Orada ki bir kısım çiftçimizin dile getirmeye çalıştığı konu  o dur. Buralarda herhangi bir mağduriyet söz konusu değildir."


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  lira