Güneydoğu'da terör saldırıları

Güneydoğu'da terör saldırıları
Güneydoğu'da terör saldırıları
- Diyarbakır'ın Hani ilçesinde terör örgütü mensuplarınca 3'üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu - Mardin'in Nusaybin ilçesinde yola barikat kuran örgüt yandaşları, görevden dönen bir itfaiye aracını yaklaşık 10 saat alıkoydu, ilçede bazı sokaklarda hendek kazdı - Mardin'in Dargeçit ilçesinde de teröristlerce yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı, askeri araçların geçişi sırasında patlatıldı

DİYARBAKIR /MARDİN (AA) - Diyarbakır'ın Hani ilçesinde terör örgütü mensuplarınca 3'üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, yüzleri maskeli bir grup bölücü terör örgütü mensubu 3'üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığına roketatarlı saldırıda bulunuldu, uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Saldırıya emniyet güçlerinin karşılık vermesi üzerine ilçe merkezinde kısa süreli çatışma çıktı.

Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı saldırıda mermilerin isabet ettiği nöbetçi kulübesi ve binanın bazı bölümlerinde hasar oluştu.

Kaçan teröristlerin yakalanması için ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

- Mardin

Mardin'in Nusaybin ilçesinde yola barikat kuran örgüt yandaşları, görevden dönen bir itfaiye aracını yaklaşık 10 saat alıkoydu, ilçede bazı sokaklarda hendek kazdı.

 Fırat Mahallesi Ahmet Kaya Köprüsü'nde barikat kuran terör örgütü PKK 'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri, bir ev yangınına müdahaleden dönen Mardin Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye aracını durdurdu.

Anahtarına el konulan itfaiye aracı yaklaşık 10 saat alıkonuldu.

Mahalle sakinlerinin araya girmesiyle aracın geçişi sağlandı. 

Bu arada YDG-H üyeleri, güvenlik güçlerinin ara sokaklara geçişini engellemek için bazı sokaklara hendek kazdı.

Dargeçit'te terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının askeri araçların geçişi sırasında patlatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Dargeçit-Midyat karayolunda menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının 2 zırhlı aracın geçişi esnasında teröristlerce infilak ettirildiği belirtildi.

Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı olayda araçların birinde hasar oluştuğu ifade edilen açıklamada, bölücü terör örgütünün halkın huzurunu bozmaya yönelik eylemlerinin engellenmesine yönelik çalışmaların aralıksız ve kararlı bir biçimde devam edeceği kaydedildi.