Güneydoğu'da terör saldırıları

Güneydoğu'da terör saldırıları
Güneydoğu'da terör saldırıları
- Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yol kesen terör örgütü mensupları durdurdukları 3 tırı ateşe verdi - Bingöl'de terör örgütü mensuplarınca seyir halindeki polis aracına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi - Siirt Valiliği, dün gece Vor istasyonuna uzun namlulu silahlar ve el bombası ile gerçekleştirilen saldırıyla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldığını bildirdi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca 3 tır ateşe verildi.

Alınan bilgiye göre, ilçede yol kesen örgüt mensupları Diyarbakır Bismil karayolunun Köseli köyü mevkisinde 3 tırı durdurdu. Teröristler sürücülerini indirdikten sonra araçları benzin dökerek ateşe verdi.

Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nın (TOMA) müdahale ettiği yangında 3 tır kullanılamaz hale geldi.

- Bingöl

Teröristler, Bingöl- Erzurum karayolunda seyir halindeki Bingöl Emniyet Müdürlüğüne ait zırlı araca Ilıcalar mevkisinde roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Polisin karşılık verdiği saldırıda can kaybı ve yaralanma meydana gelmedi, araçta hasar oluştu.

Teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyon sürüyor.

- Siirt

Siirt'te dün gece Vor istasyonuna uzun namlulu silahlar ve el bombası ile gerçekleştirilen saldırıyla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) Siirt Havaalanı Müdürlüğüne bağlı Gökçebağ beldesindeki Vor istasyonuna gerçekleştirilen saldırının görgü tanığı olan özel güvenlik görevlileri, saldırının nöbet değişimi sırasında gerçekleşmesi nedeniyle silahlarını teslim almadıkları için teröristlere karşılık veremediklerini belirtti.

Saldırıyı önleme girişimlerine rağmen teröristlerin binaya önce el bombası attıklarını daha sonra silahla ateş açtıklarını anlatan özel güvenlik görevlileri, teröristlerin hem silahlarına hem de telefonlarına el koyduğunu söyledi.

Bu arada Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Vor istasyonuna saldıran teröristlerin yakalanmasına yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.

İstasyonun dün gece 23.30 sıralarında yakıldığı ifade edilen açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensupları istasyonda görevli özel güvenlik görevlilerini bir araya topladıktan sonra istasyonu ateşe vermiştir. Olayda can kaybı yaşanmamıştır. Olayla ilgili bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı" bilgisi verildi.