"Güneydoğu'daki kadınların sesi olmak istiyorum"

"Güneydoğu'daki kadınların sesi olmak istiyorum"
"Güneydoğu'daki kadınların sesi olmak istiyorum"
- AK Parti Mardin Milletvekili Çankırı: - "Güneydoğu'daki kadınların sesi olmak istiyorum. Bölgedeki kadınların en büyük arzusu terörün bitmesidir"

MARDİN (AA) - HALİL İBRAHİM SİNCAR - AK Parti'den Mardin milletvekili seçilen Ceyda Bölünmez Çankırı, babası eski bağımsız milletvekili Süleyman Bölünmez'den hizmet bayrağını devraldı.

 Mardin'de AK Parti'den seçilen 37 yaşındaki Çankırı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası Süleyman Bölünmez'in 2002 yılında Mardin'den bağımsız milletvekili olduğunu, 5 yıl boyunca kente hizmet ettiğini anımsattı.

Babasının ardından, Türkiye için hizmet sırasının şimdi kendisine geldiğini belirten Çankırı, "1 Kasım seçimi için yaptığımız çalışmalarda tamamen babamın ektiği o tohumları topladım. O yüzden böyle bir babam olduğu için çok şanslıyım. İnşallah onun buradaki soyadını daha uzun seneler alacağımız güzel sonuçlarla ilerleteceğiz" diye konuştu.

Bölgenin terörden büyük darbe aldığını anlatan Çankırı, şöyle devam etti:

"Güneydoğu'daki kadınların sesi olmak istiyorum. Bölgedeki kadınların en büyük arzusu terörün bitmesidir. Kadınlar, tamamen sükunetin sağlanmasını ve çocukların daha güvenli bir ortamda okullara gitmesini istiyorlar. Eğitim ve iş anlamında onlara yeni projeler sunmak için hizmet etmeye çalışacağız. Bölgenin sorunlarını Meclis'te dile getireceğiz." 

Terör nedeniyle yatırımcıların zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Ceyda Bölünmez Çankırı,  terörün sona ermesiyle yatırımcılara olumlu imkanlar yaratılacağını belirtti.

Bölgede terör eylemlerinin sona ermesiyle huzur ve istikrarın hakim olacağını aktaran Çankırı, "Bölgemize sağlanacak huzur ortamından sonra kadınlara yönelik birçok sosyal projemiz var. İnşallah bunları değerlendireceğiz ve hayata geçireceğiz" dedi.

- Kızıyla gurur duyuyor

Süleyman Bölünmez ise bir baba ve eski bir siyasetçi olarak kızının milletvekili seçilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Mardin'e yıllarca hizmet etmenin onurunu yaşadığına vurgu yapan Bölünmez, şunları söyledi:

"Bir baba olarak kızımın destekçisi olacağım. Her türlü siyasi tecrübelerimi aktaracağım. Kendisi Mardin'de ikinci vekil olarak yüce Meclis'te kenti temsil edecek. Benden daha iyi temsil edeceğine inanıyorum. Allah yolunu açık etsin."