HAK-PAR Genel Başkanı Demir'in hayatını kaybetmesi

HAK-PAR Genel Başkanı Demir'in hayatını kaybetmesi
HAK-PAR Genel Başkanı Demir'in hayatını kaybetmesi
- HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Kıran: - "Onu kaybettiğimize kahroluyoruz, gençliğine, dürüstlüğüne, iyiliğine yanıyoruz" - Eski HAK-PAR Genel Başkanı Bozyel: -"Çok değerli, mücadeleci emektar bir arkadaşımızı kaybettik"

DİYARBAKIR (AA) - Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkan Yardımcısı Menaf Kıran, partisinin Genel Başkanı Fehmi Demir'in trafik kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili, "Onu kaybettiğimize kahroluyoruz, gençliğine, dürüstlüğüne, iyiliğine yanıyoruz" dedi.

Kıran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Demir'in kullandığı aracıyla seçim çalışması kapsamında partililerle Mersin'de yapacağı toplantıya gitmeye çalıştığını söyledi. 

Kazada hayatını kaybeden Demir'in nerede defnedileceği konusunda henüz aldıkları bir kararın bulunmadığını belirten Kıran, "Bildiğim kadarıyla Konya Cihanbeyli'de bulunan aile mezarlığında defnedilecek. Bu, olağanüstü bir durum. Bunun için başkanlık kurulumuz toplanıp buna karar verecek. Sonuçta genel başkanımızdır, ailesinden çok bizim partimizin aile reisiydi" diye konuştu.

Demir'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Kıran, "Onu kaybettiğimize kahroluyoruz, gençliğine, dürüstlüğüne, iyiliğine yanıyoruz. Onun kadar dürüst bir insan görmedim. Fehmi belki çok flaş bir isim değildi ama çok namuslu bir insandı. Kürt halkının mücadelesine katkı sunmak için bütün varını yoğunu yok etti. Fabrika sahibiydi fakat bütün işini bırakıp bu mücadeleye verdi. Emekli maaşıyla geçiniyordu. Tüm Türkiye 'nin, Kürtlerin ve hepimizin başı sağ olsun."

- "Emektar bir arkadaşımızı kaybettik"

Partinin eski genel başkanı Bayram Bozyel de Demir'i kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirterek, "Çok değerli, mücadeleci emektar bir arkadaşımızı kaybettik. Yaşamı Kürt halkının özgürlük mücadelesini vermekle geçti. Bunun için çok cefa çekti. Bu amaçla yaptığı seyehat sırasında da hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı.