Hani Kaymakamı İğde'den öğrencilere malzeme yardımı

Hani Kaymakamı İğde'den öğrencilere malzeme yardımı
Hani Kaymakamı İğde'den öğrencilere malzeme yardımı
- Hani Kaymakamı İğde, köy okulları ziyaretleri kapsamında öğrencilere çanta ve eğitim seti dağıttı.

DİYARBAKIR (AA) - Hani Kaymakamı Tahir İğde, köy okulları ziyaretleri kapsamında öğrencilere çanta ve eğitim seti dağıttı.

Çardaklı Mahallesi Gaybiyan İlkokulu'nu ziyaret eden İğde, okulda incelemelrde bulunarak, okulun sorun ve ihtiyaçlarını Okul Müdürü Semih Çiçek'ten dinledi.

Kaymakam İğde, daha sonra öğrencilere okul çantası ve eğitim setlerini dağıttı.

Okul idarecileri ve öğretmenlerle bir değerlendirme toplantısı yapan İğde, örencilerin devamsızlık, başarıları, 1. sınıfların okuma durumları, Kaymakamlıkça  dağıtılan okuma yazma setlerinin faydaları, okulların bakım-onarım, çevre düzenlemesi ve ihtiyaçları gibi konuları ele aldı.

Hani Kaymakamı İğde, yaptığı açıklamada, ilçe merkezindeki okullar ile ilçeye uzak mahallelerdeki okulları bir tutup, eğitimde fırsat ve imkan eşitliğini sağlamayı amaaçladıklarını söyledi.

İğde, "Kırsal mahallelerde bulunan okullarımızda okuyan öğrencilerimizin koşullarını daha da iyileştirerek onların eğitim seviyesini yükseltmek için Kaymakamlık olarak elimizden ne geliyorsa onu yapmanın gayreti içinde olacağız" dedi.

İğde, Gaybiyan İlköğretim Okulu'nun öğrenci oyun alanının parke döşemesi ile okulun bahçe alanının düzenlemesinin bir an önce başlaması için talimat verdi.

Kaymakam İğde'ye, Hani ilçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, Hani İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ersel Ezen, Hani İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız eşlik etti.