Hani'de öğrencilere yangın tatbikatı

Hani'de öğrencilere yangın tatbikatı
Hani'de öğrencilere yangın tatbikatı
- Hani'de, öğretmen ve öğrencilere yönelik yangın tatbikatı düzenlendi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Hani Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından öğretmen ve öğrencilere yönelik yangın tatbikatı düzenlendi.

Tatbikat hakkında bilgi veren Diyarbakır İtfaiye Amiri Orhan Sanri, okullardan gelen talep doğrultusunda tatbikatlarla eğitim verdiklerini belirtti.

Sanri, "Önceden alınan önlemler can ve mal kaybını en aza indiriyor. Bu nedenle öğrencilere verilen eğitimler önemli. Yangın ve doğal afetler hayatın bir gerçeği. Bilinçli bireylerle zararı en aza indirilir" dedi.

Hürriyet İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde öğretmen ve öğrencilere yönelik düzenlenen yangın tatbikatında, öğrencilere, yangın öncesi ve sonrası yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Hani Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından gerçekleştirilen kurtarma ve yangın söndürme operasyonunda itfaiye ekipleriyle uzatılan merdivenle kurtarılan minik öğrencilere, daha sonra teorik eğitim verildi.

Açık alanda yakılan ateşe, öğrenciler yangın söndürme tüpüyle müdahale etti.

Öğrenciler, yapılan yangın söndürme tatbikatında heyecanlanırken tatbikatı izleyen okul öğrencileri, kurtarma ekipleri ve arkadaşlarını alkışlarla kutladı.

Tatbikatı, Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci izledi.