Hastanede kuaförlük hizmeti

Hastanede kuaförlük hizmeti
Hastanede kuaförlük hizmeti
- Diyarbakır'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 70 kişiden oluşan ekip, Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde kadınlara kuaförlük hizmeti verdi

DİYARBAKIR (AA) - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde, kadınlara kuaförlük hizmeti verildi.

Hastanenin Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Murat Acar, AA muhabirine, Yenişehir Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile hastanedeki kadın hasta, refakatçi ve çalışanlara yönelik bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Kadınlara, kendilerinin değerli oldukları hissini vermek istediklerini kaydeden Acar, hastanenin 5 bölümünde 500 kadına kuaförlük hizmeti vermek için 70 kişilik ekiple çalıştıklarını ifade etti.

Uygulamaya kadınların yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Acar, "Psikiyatri servisinde yatan hastalarımızın ilgi gösterdiklerini gördük. Çünkü onların motivasyon ve desteğe çok ihtiyaçları var" dedi.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurullah Öncü ise merkezlerinde kuaförlük eğitimi alan 70 kursiyerin hizmet verdiğini anlattı.

Kursiyer ve eğitmenlerinin gönüllü olarak bu etkinliğe katıldıklarına işaret eden Öncü, projeyle kursiyerlerin de sosyal aktiviteye katılımlarını sağladıklarını kaydetti.