Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası

Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası
Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası
- Mersin'de sona eren Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonasında Diyarbakırlı sporcular 8 madalya ve 5 kupa elde etti - Diyarbakır adına yarışmalarda yer alan Mehmet Gezer, Türkiye rekoru kırdı

DİYARBAKIR (AA) - Mersin'de sona eren Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonasında 8 madalya ve 5 kupa elde etti. 

Diyarbakır Atıcılık bölge Antrenörü Abdurrahman Akgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mersin'de sona eren müsabakalarda çok önemli dereceler elde ettiklerini söyledi. Akgün, büyük bir katılımın gerçekleştiği yarışmalarda Diyarbakır'ı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirtti.

Akgün, Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonasında hem takım hem de ferdi müsabakalarda önemli dereceler elde ettiklerini kaydederek, genç erkek ateşli 3x40 yarışlarında çok önemli dereceler geldiğini anlattı.

Mehmet Gezer'in birinci olduğu genç erkekler 3x40 yarışmalarında yeni Türkiye rekorununun kırıldığını bildiren Akgün, Yılmaz Akgün'ün ise aynı dalda Türkiye rekorunu egale ettiğini dile getirdi.

Genç erkek ateşli 3x40 yarışlarında Diyarbakır olarak büyük başarılar kazandıklarını ifade eden Akgün, şöyle devam etti:

"Büyük erkekler havalı tüfekte Ömer Akgün'ün Türkiye ikincisi olduğu yarışmalarda, ateşli silahlar yat yarışmalarında da üst üste madalyalar geldi. Genç erkeklerde Şehmus Güzel üçüncü, genç bayanlarda Berçem Yalçın üçüncü ve yıldız bayanlarda da Esin Akgün ikincilik elde etti. Genç bayan 3x20'da Gülçin Akkaş birinci elde ettiği müsabakalarda Edanur Tarhan iki branşta madalya çıkardı. Genç bayanlar havalı tüfekte üçüncü ve genç bayanlar 3x20 yarışmalarında ikincilik madalyasının sahibi oldu."

Takım yarışlarında da önemli dereceler elde ettiklerini belirten Akgün, genç erkekler ve genç bayanlar havalı tüfek takımlarının ikincilik alırken, genç erkekler ateşli yat yarışlarında ise ekiplerinin birincilik kupasının sahibi olduğunu kaydetti.

Akgün, "Bu branşta yarışan yıldız erkek takımımız da ikincilik elde etti ve genç erkek ateşli 3x40 yarışmalarında da bir ikincilik kupası aldık. Takım yarışmalarında toplam beş kupa elde ettik" diye konuştu.