HDP binalarındaki patlamalar

HDP binalarındaki patlamalar
HDP binalarındaki patlamalar
- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Haşimi, HDP'nin Adana ve Mersin'deki seçim bürolarında meydana gelen patlamalara ilişkin yazılı açıklama yaptı

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Haşim Haşimi, HDP'nin Adana ve Mersin'deki seçim bürolarında meydana gelen patlamaları kınadı. 

Haşimi, yaptığı yazılı açıklamada, saldırı olarak nitelendirdiği patlamaların, provokasyon amaçlı gerçekleştirdiğine vurgu yaptı.

Saldırıları şiddetle kınadığını belirten Haşimi, "Dönem dönem AK Parti 'nin de seçim bürolarına saldırılar oldu. Bence bu saldırıların neyi hedeflediği, kimin yaptığından daha önemlidir. Yani, saldırıyı kimin yaptığı tabi ki önemlidir. Ama, neyi hedeflediği daha çok önem arz ediyor. Tamda seçime az bir süre kalmışken, bu saldırının zamanlaması, bunların niyetleri ve hedefledikleri amaç dikkat çekiyor" ifadelerini kullandı.

Bu gibi olaylara karşı gösterilen ortak tavrın anlamlı ve değerli olduğunu ifade eden Haşimi, şunları kaydetti:

"Bütün siyasi partilerin saldırıyı net bir şekilde kınamaları, ortak tavır almaları çok anlamlı ve değerlidir. İşte bu yapıcı tavır ortak bir çizgide sürdükçe, bütün provokasyonların önüne geçilmiş olup, ülkenin kaderi üzerine karanlık oyunlar kuranların da çabaları boşa çıkartılmış olacaktır. Siyasi partilerin saldırıyı kınamaları ve ortak bir çizgide hareket etmeleri önemlidir. Çünkü siyasi ve askeri gücü olanlarında bundan bir mesaj çıkartıp, aynı zamanda bu yaklaşımın değerini de anlayacaklarını tahmin ediyorum."