HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Temel Mardin'de

HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Temel Mardin'de
HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Temel Mardin'de
- Temel: "Nasıl ki, ateist, dinsiz ve Stalinist bir yapının şiddetini tasvip etmiyor ve buna karşı en üst perdeden sesimizi yükseltiyorsak, din adına işlenen zulümlere de karşı çıkıyoruz"

MARDİN (AA) - HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, "Nasıl ki, ateist, dinsiz ve Stalinist bir yapının şiddetini tasvip etmiyor ve buna karşı en üst perdeden sesimizi yükseltiyorsak, din adına işlenen zulümlere de karşı çıkıyoruz" dedi.

Temel, Mardin Öğretmen Evinde düzenlenen partisinin 1. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, şiddetin her türlüsüne karşı çıktıklarını savundu.

TBMM Genel Kurulunda görüşülen İç Güvenlik Paketi'ne değinen Temel, güvenlik paketinin İslami ve insani haklar nazarında ele alınması gerektiğini, sokaktaki şiddetin de meclise taşınmaması gerektiğini kaydetti.

Irak ve Suriye 'de yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Temel, şöyle konuştu:

"Yıllarca Saddam'ın zulmü altında inim inim inleyen mazlum Kürt halkı, kısmi olarak bir rahatlama içine girdi ve kısmi olarak bir statü elde etti. Ama maalesef İslam adına, din adına bir şiddet sarmalının içine girenler bu mazlum halka peş peşe saldırılar düzenledi. Geçenlerde hem Kerkük'te hem de Erbil'de benzer vahşetler yaşandı. Biz bunları asla kabul etmiyoruz. Nasıl ki, ateist, dinsiz ve Stalinist bir yapının şiddetini tasvip etmiyor ve buna karşı en üst perdeden sesimizi yükseltiyorsak, din adına işlenen zulümlere de karşı çıkıyoruz. Hiç bir suretle bu zulmü kabul etmiyoruz."  

 Milletvekili seçimlerine parti ya da bağımsız adaylarla gireceklerini belirten Telem, "Halkımızın selameti için göğsümüzü yine sıkıntılara açacağız. Ama asla çekinmeyeceğiz, asla başka bir endişenin içinde olmayacağız" dedi.