HÜDA PAR'dan İl Müftüsüne "hayırlı olsun" ziyareti

HÜDA PAR'dan İl Müftüsüne "hayırlı olsun" ziyareti
HÜDA PAR'dan İl Müftüsüne "hayırlı olsun" ziyareti
DİYARBAKIR (AA)- Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanlığı, Diyarbakır İl Müftülüğü görevine atanan Burhan İşleyen'i makamında ziyaret ederek, yeni...

DİYARBAKIR (AA)- Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanlığı, Diyarbakır İl Müftülüğü görevine atanan Burhan İşleyen'i makamında ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü İşleyen, kente gelmeden önce çok farklı bir Diyarbakır tasavvur ettiğini ancak gelip gördükten sonra çok şaşırdığını belirtti.

Sahabeler ve Peygamberlerle anılan bir şehrin içine düştüğü halin kendisini çok üzdüğü söyleyen İşleyen, Diyarbakır'ı layık olduğu şekilde anlamak ve anlatmak için bir takım çalışmaları olacağını ifade etti. 

 

 

İşleyen, "Kuran Kursları ve İmam Hatip Liselerinin sayısının arttırılması lazım. Bununla ilgili biz üzerimize düşen çalışmaları yapacağız. Kayapınar gibi büyük bir ilçede sadece bir tane İmam Hatip Lisesi olması üzüntü vericidir. Diyarbakır hak ettiği değerine kavuşmalıdır" dedi.  

HÜDA PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu ise Diyarbakır'ın sahabeler şehri iken başka şeylerle anılmasının bir Diyarbakırlı olarak kendilerini de çok üzdüğünü belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Sahabelerin en çok metfun oldukları illerden biri olan şehrimizin bu yönüyle anılması gerekirdi. Çünkü Diyarbakır denilince akla sahabeler geliyor. Bu yönüyle Diyarbakır'da metfun olan sahabelerin hatırlanması yönünde yapılacak olan çalışmalar ilimiz için çok değerlidir ve yapılması lazımdır."