İnternet üzerinden Kürtçe kitap satış merkezi kurdu

İnternet üzerinden Kürtçe kitap satış merkezi kurdu
İnternet üzerinden Kürtçe kitap satış merkezi kurdu
- Diyarbakır'da üç dilde yayınla Kürtçe kitap satışı yapan internet sitesi kurdu - İnternet sitesi sahibi Berşev: - "Beklediğimizden daha fazla talep var. Musa Anter setine ilgi büyük, en çok satılanlar arasında bulunuyor"

DİYARBAKIR (AA) - MEHMET ÇAKAN - AZİZ ASLAN - Diyarbakır'da üç dilde yayınla Kürtçe kitap satışı yapan  internet sitesi kurdu.

Diyarbakır'daki evinin bir odasını kitap satış merkezi haline getiren Baver Berşev (30), dört arkadaşıyla birlikte hazırladığı internet sitesi üzerineden Kürt yazarlara ait kitapların satışını gerçekleştiriyor.

Berşev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birçok yayın evinin kitaplarını, kurdukları internet sitesi üzerinden sattıklarını ve bandrolu olmayan hiçbir kitabın satışını yapmadıklarını belirti.

Kitap satışına henüz dört gün önce başlamalarına karşın beklediklerinden fazla taleple karşılaştıklarını dile getiren Berşev, şöyle konuştu:

"Sanal medya üzerinden reklamlar vermeye başladık. Oradan bize ulaşabiliyorlar. Tabi yayın evleri de bizim reklamları yapmaya başladılar. Onunla birlikte insanlar yavaş yavaş siteyi tanıyor ve alışveriş yapıyorlar. Şu anda Türkçe, Kürtçe ve İngilizce yayın yapıyoruz. 15 gün içinde Kürtçe'nin Zazaca lehçesi de hazır olacak. 

- "Musa Anter'in kitaplarına ilgi büyük"

Satışların iyi olduğunu ve beklenmedik bir ilgi yaşadığına dikkat çeken Berşev, şöyle devam etti:

"Yurt dışından da sipariş geldi. Musa Anter setine ilgi büyük. En çok satılanlar arasında bulunuyor. Biz aktif hale geldikten sonra gerçekten ilgi büyüdü ve telefonlarımız sürekli çalınıyor. Ama gerçekten Musa Anter'in kitaplarına ilgi çok büyüktür."