İzmirli çiftçi kadınlar Diyarbakır'da

İzmirli çiftçi kadınlar Diyarbakır'da
İzmirli çiftçi kadınlar Diyarbakır'da
DİYARBAKIR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hayata geçirilen "Kadın Çiftçiler Gönül Köprüsü" programı çerçevesinde İzmirli 20 kadın...

DİYARBAKIR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hayata geçirilen " Kadın Çiftçiler Gönül Köprüsü" programı çerçevesinde İzmirli 20 kadın çiftçi Diyarbakır'a geldi.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret eden kadın çiftçiler, Diyarbakır'da olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Diyarbakır Valisi Aksoy, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve bilgi, birikimlerden istifade etmek için önemli bir programın hayata geçirildiğini söyledi.

Diyarbakır'ın bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı inanç ve kültürlere mensup insanların bir arada yaşadığı bir kent olduğuna vurgu yapan Aksoy, kentin, dünyanın en uzun surlarına sahip olduğunu anımsattı.

Misafirlerin Diyarbakır'ı çok seveceklerine inandığını dile getiren Aksoy, Ege bölgesinde de valilik yaptığını, oranın kültürüne yabancı olmadığını ve Diyarbakırlı kadın çiftçilerin de İzmir gezisinden birikimlerle döneceğine inandığını kaydetti.

İzmirli kadın çiftçilerle Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne geçen Aksoy, burada "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Aksoy, misafirlerle sergiyi gezdi.