Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da, jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü etkinliklerle kutlandı.İl Jandarma Komutanlığı kışlasında saygı duruşu...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da, jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü etkinliklerle kutlandı.

İl Jandarma Komutanlığı kışlasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, jandarma teşkilatının tarihi anlatıldı.

İl Jandarma Komutanı Hasan Ceyhun Keleş, törende konuşma yaptı. Keleş, jandarmanın ülke ve milletin güvenliği için görevde olduğunu belirtti.

Konuşmanın ardından, bir annenin şehit oğluna yazdığı "bir annenin oğluyla sohbeti" konulu mektup okundu. Daha sonra, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli eğitimli köpeklerle gösteri yapıldı. Ayrıca, Helikopter Filo Komutanlığı'na ait helikopterlerle de gösterileri yapıldı, silah ve araç sergisi gezildi.

Programa Vali Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.